KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16912028

nr 1691 2028

Nils Möllerberg

(1892-1954), Sverige

Skulptur, Signerad, daterad 49, terrakotta, Sittande kvinna. Höjd: 18 cm

Nils Möllerberg, svensk skulptör född 1892, död 1954.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 31 mars 2025
kl 20:10:10

31/3 20:05:10 1      Vinnande bud

Nils Möllerberg

Läs mer om Nils Möllerberg